رهبری

رادیوتراپی

معرفی گروهگروه پرتودرمانی دانشگاه علوم پزشکی کردستان در سال 1388  تأسیس گردید. اولین دوره با ظرفیت 20 دانشجو با مدیریت گروه دکتر حجت‌الله صبوری شروع بکار کرد و از سال 1393 تا خردادماه سال 1395 مسئولیت گروه برعهده دکتر امیر نامی مقدم و هم‌اکنون بر عهده عهده آقای جمال امیری است.

معرفی کارشناسی پرتودرمانی

بکارگیری پرتوها جهت از بین بردن سلولهای سرطانی نیاز به سیستم‌ها و تکنیک‌های پیچیده‌ای دارد، که نیاز به تربیت کارشناسان را فراهم نموده است. در دوره کارشناسی پرتودرمانی دانشجویان پس از فراگیری دروس پایه به تدریج با دروس تخصصی و عملی آشنا می‌شوند و  دانشجویان با ویژگیهای پرتوهای یونیزان و نحوه تولید آنها آشنا شده و با فراگیری تکنیک‌های درمان زیر نظر متخصصین رادیوتراپی، پرتوها را با استفاده از دستگاههای کبالت، شتابدهنده خطی، گامانایف، x نایف، سایبرنایف جهت درمان بکار می‌گیرند. همچنین دانشجویان دوره کارشناسی رادیوتراپی با اصول تصویربرداری دستگاههای CTاسکن و CT سیمولیشن، رادیولوژی و MRI آشنا می‌شوند.

 

اعضای هیأت علمی گروه رادیوتراپی

1-      دکتر سیامک درخشان             متخصص پزشکی هسته‌ای

2-      مهندس جمال  امیری              فن‌آوری پرتودرمانی                  زمینه‌های پژوهشی: روش‌های نوین پرتودرمانی،سیستم‌های پرتودرمانی، دزیمتری، کاربرد رادیوایزوتوپ‌ها در تشخیص و درمان ، آنالیز مواد

اعضای هیأت علمی همکار

1-      دکتر برهان مرادویسی         فوق تخصص خون و انکولوژی

2-      دکتر منوچهر احمدی             متخصص رادیوتراپی

3-      دکتر زینب صالحی                متخصص رادیوتراپی

4-      دکتر امیر هوشنگ براتی     PhD  فیزیک پزشکی

5-      دکتر مهران  یاراحمدی        PhD  فیزیک پزشکی