رهبری

بدنه خبر

برگزاری اولین جلسه بین بخشی هماهنگی اجرای برنامه های هفته سلامت در دانشگاه یکشنبه، 26 فروردین 1397

اولین جلسه بین بخشی هماهنگی اجرای برنامه های هفته سلامت(هفته اول اردیبهشت ماه) با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان به همراه معاونین، مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری و نمایندگان ادارات کل و سازمانهای سطح استان در سالن اجتماعات ستاد دانشگاه برگزار گردید.

به گزارش خبرنگار وب دا، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان در ابتدای جلسه با بیان اینکه، از اولی ترین حقوق یک انسان، بهره بردن از یک زندگی سالم است، اضافه کرد: کلیه خدماتی که دستگاههای مختلف به مردم ارائه می دهند باید منتهی به سلامتی گردد و ایجاد هماهنگی بین خدمات و فعالیتهای دستگاههای مختلف، باعث هم افزایی اثرگزاری فعالیتها شده و سطح سلامت جامعه را به بهترین نحو ارتقا می دهد.

دکتر سیامک واحدی با بیان این مطلب که 5 سال از زمان اجرای طرح تحول سلامت در کشورمان می گذرد، گفت: طراحی، شروع و اجرای این طرح، موجب ارتقای سلامتی در جامعه شده و ادامه اجرای آن، تضمین کننده سلامتی مردم هم در زمان حال و هم در زمانهای آینده خواهد بود.

دکتر واحدی با تاکید بر شعار هفته سلامت امسال، بیان داشت: شعار هفته سلامت امسال "سلامتی برای همه" است و یکی از اهداف گرامیداشت هفته سلامت، نمادین ساختن خدمت رسانی و معرفی برنامه ها و فعالیت ها به مردم است که مهمترین نقش را در فرهنگ سازی سبک زندگی سالم ایرانی دارد.

وی با بیان موفقیت های سال قبل دانشگاه در حوزه سلامت، ادامه داد: رفع نیاز استان در زمینه تخت های ICU، رفع مشکل بیکاری فارغ التحصیلان رشته های علوم پزشکی، توسعه و تجهیز مراکز تشخیص و درمان سرطان کودکان و روانپزشکی اطفال در بیمارستان بعثت بطوری که از بالاترین استانداردهای روز دنیا برخوردارند، تشکیل مجامع سلامت در بخش های مختلف، بهره برداری از بیمارستان کوثر، توسعه خوابگاههای دانشجویی و کلینیک های ویژه از این جمله هستند.

رئیس دانشگاه گفت: برگزاری مراسم پیاده ­روی و دوچرخه سواری، برگزاری برنامه­ های مشارکتی بین بخشی با دستگاه­ها و ادارات استانی، دیدار و ملاقات با مقامات استانی، معرفی دستاوردهای دانشگاه در حوزه سلامت، افتتاح پروژه­ های بهداشتی درمانی، فعالیت­های رسانه ­ای، برگزاری مسابقات و اهدا جوایز و سخنرانی در نماز جمعه از مهمترین برنامه های پیش بینی شده در هفته سلامت امسال است.

 
 
 

 سپس، دبیر ستاد برگزاری هفته سلامت دانشگاه ضمن اعلام برنامه ها و عناوین هفته سلامت، گفت: امید است در هفته سلامت امسال با موضوع" پوشش همگانی سلامت: برای همه و در همه جا" با استفاده از پتانسیل و انرژی حوزه های مختلف دانشگاه و همکاری سایر ادارات و سازمان های دولتی و غیر دولتی سطح استان بتوان در جهت ارتقای کیفیت زندگی مردم استان گامهایی مؤثر برداشت.

 سید محی الدین سجادی ضمن بیان برنامه های هفته سلامت، افزود: سلامتی بالاترین نعمت خداوند است و باید در تمامی ابعاد و برای همه به صورت یکسان فراهم گردد که برنامه های پیش بینی شده برای هفته سلامت امسال، در جهت حرکت به سوی سلامتی در تمام طول سال است.

در ادامه، مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری کردستان ضمن قدردانی از اقدامات و پیشرفت های دانشگاه علوم پزشکی در زمینه توسعه زیرساخت های سلامت، گفت:  طرح تحول نظام سلامت منجر به بهبود شاخص های سلامتی و نیز کاهش هزینه های درمانی مردم استان شده است.

لیلی اژیر با بیان این نکته که، سالم زیستن نیاز به فرهنگ سازی دارد عنوان کرد: طراحی و استفاده از جاده سلامت در شهرها و تعیین پارکهایی از طرف شهرداریها برای ورزش صبحگاهی بر توسعه روند سلامتی مردم، موثر خواهد بود.

در پایان جلسه، حاضرین ضمن قرائت برنامه های هفته سلامت در بخش ها و سازمانهای ذی ربط، به بیان دیدگاهها و نظرات خود پرداختند.

 
پورتال اخبار