رهبری

بدنه خبر

برگزاری نهمین جلسه کارگروه پیشگیری و مبارزه با قاچاق محصولات سلامت محور دانشگاه علوم پزشکی کردستان در سال 97 دوشنبه، 13 اسفند 1397

نهمین کارگروه پیشگیری و مقابله با محصولات سلامت محور قاچاق  با حضور دکتر بابک قطبی معاون محترم غذا و دارو و دبیر کمیسیون برنامه ریزی وهماهنگی ،نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان و سایر اعضا در سالن اجتماعات معاونت غذا ودارو برگزار گردید.

نهمین کارگروه پیشگیری و مقابله با محصولات سلامت محور قاچاق با حضور دکتر بابک قطبی معاون محترم غذا و دارو و دبیر کمیسیون برنامه ریزی وهماهنگی ،نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان و سایر اعضا در سالن اجتماعات معاونت غذا ودارو  برگزار گردید.

 در این جلسه معاونت غذا و دارو پس از عرض سلام وخیر مقدم به اعضاء کارگروه از دبیرمحترم کمیسیون مبارزه با قاچاق استان وفرماندار شهرستان مریوان بخاطر برگزاری موفقیت آمیز هشتمین جلسه کارگروه وایجاد حساسیت در دستگاههای شهرستان مرزی مریوان در زمینه قاچاق معکوس دارو وشیرخشک قدردانی نمودند. معاون غذا ودارو با اعلام اینکه بیش از 95 درصد داروخانه های استان درسلامت کامل فعالیت می نمایند، تاکید نمود بعضی از داروخانه ها وشرکتهای پخش دارویی که گمان می رود در زمینه قاچاق دارو فعالیت دارند بطور ویژه  وبصورت محسوس ونامحسوس مورد رصد قرار گرفته اند. دکتر قطبی همچنین بیان نمود که بسیاری از مصرف کنندگان لوازم آرایشی وبهداشتی قاچاق وتقلبی بعلت اگزمای پوستی به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه می نمایند.ایشان  یکی از برنامه های معاونت را  قبل از رسیدن به ایام نوروزجلوگیری از عرضه اقلام آرایشی وبهداشتی توسط دست فروشان اعلام نمود.معاون غذا ودارو با بیان اهمیت نقش اگاهی سازی جامعه در جلوگیری از مصرف اقلام سلامت محور قاچاق ،خواهان نقش فعال اصحاب رسانه وصدا وسیما در انتقال اطلاعات به عموم افراد جامعه شد. ایشان در خاتمه اعلام کرد  دهمین کارگروه پیشگیری ومقابله با قاچاق محصولات سلامت محور در 20 اسفند ماه وبصورت ویدئوکنفرانس وبا حضور استانهای ایلام ،همدان وکرمانشاه وبا هدف ایجاد تعامل و هم اندیشی و در خصوص پیشگیری ومقابله با قاچاق محصولات سلامت محور برگزار می گردد.

 
پورتال اخبار