رهبری

بدنه خبر

برگزاری اجلاس پایان سال مدیران دانشگاه سه‌شنبه، 21 اسفند 1397

اجلاس پایان سال مدیران دانشگاه علوم پزشکی کردستان با حضور رئیس دانشگاه به همراه اعضای هیات رئیسه، مدیران ستادی، روسای مراکز پزشکی آموزشی درمانی و مرکز بهداشت سنندج و نیز دانشکده ها و از طریق ویدیوکنفرانس با شرکت رؤسا، مدیران و مسئولین شبکه های بهداشتی درمانی، مراکز بهداشتی و بیمارستان های شهرستان های تابعه در سالن اجتماعات ستاد دانشگاه برگزار گردید.

به گزارش خبرنگار وب دا، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان در ابتدای این جلسه ضمن بیان خیر مقدم به حاضرین و ارائه مصوبات و دست آوردهای اجلاس قبلی مدیران دانشگاه و نیز گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به مناسبت فرارسیدن روز بزرگداشت شهدا، گفت: قبل از هر چیز حلول ماه رجب را که مزین با نام مولای متقیان امام علی(ع) است تبریک می گویم و همزمانی روز پایانی سال با ولادت این امام معصوم، فرصتی ارزشمند را برایمان فراهم نموده است تا با نام مبارک ایشان سال 97 را تحویل داده و سال 98 را آغاز کنیم و این سرآغازی برای شکست دشمنانمان در جبهه های مختلف است.

دکتر سیامک واحدی با اشاره به لزوم برنامه ریزی برای غلبه بر سختی ها در سال آینده، افزود: ان شاء الله در سال آینده و در چنین روزهایی، جشن پیروزی بر دشمنانمان و شکست آنان در جنگ اقتصادی را برگزار خواهیم کرد، چرا که تاریخ انقلاب اسلامی ایران برای ما روشن ساخته است که هر زمان با سختی و تنگناهای بیشتری مواجهه داشته ایم، بالاترین موفقیت ها و دست آوردها را کسب نموده ایم و سال آینده نیز سالی سخت است، بنابراین با یاری خداوند و با پیروی از رهنمودهای مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) بیشترین پیروز ی ها، موفقیت ها و دست آوردها را بدست خواهیم آورد.

 
 
 
 

وی ضمن معارفه، خوش آمدگویی و آرزوی موفقیت و سربلندی برای مدیران جدید دانشگاه و نیز سپاسگزاری از تلاش های مدیران سابق، گفت: نظارت و پایش از مهمترین ارکان مدیریت شغلی و زندگی شخصی است و باید در تمامی سطوح مدیریتی دانشگاه به صورت جدی انجام و گزارشات آن به سطوح بالاتر ارسال گردد.

رئیس دانشگاه صرفه جویی در مصارف و منابع را یکی از مهمترین اولویت های دانشگاه در سال جدید بیان کرد و گفت: ما با جنگی تمام عیار اقتصادی با دشمنانمان مواجهه داریم و بنابراین باز هم تاکید می کنم که با شیوه مدیریت انقلابی و جهادی و با پیروی از راه شهدای گرانقدر، سعی شود فرهنگ صرفه جویی را نهادینه ساخته و بدون چشم داشت و فقط در راه رضای پرودگار و خدمت رسانی با کیفیت به مردم حرکت کرده و با تکیه به توانمندیها، تولیدات و محصولات داخلی نیازمندی به خارج را به حداقل رسانده و زمینه رشد کشور را فراهم سازیم.

دکتر واحدی با اشاره به اینکه، اعمال و رفتارمان باید حساب شده و هدفدار باشد، اضافه کرد: آنچه که موجب رشد و پیشرفت کشورمان می گردد اتحاد و همدلی است چرا که اگر یار همدیگر باشیم دشمنان دچار یاس شده و برای ضربه به ما کاری از پیش نمی برند.

وی با تاکید بر جدی گرفتن مطالبات مردم در سطوح مدیریتی و تصمیم گیری دانشگاه، تصریح کرد: در دو سال اخیر بیشترین رشد و تغییرات در زمینه پاسخگویی به مردم در دانشگاه ایجاد شده است و باید این روند ادامه داشته باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان داشتن تقوا را موجب قرب الهی بیان نمود و گفت: محبوبیت انسان ها نزد خداوند به شغل، مدرک، نژاد، ثروت و سایر لوازم مادی مرتبط نیست بلکه به تقوای انسانها ربط دارد و چه بسا انسان هایی وجود دارند که از این ظواهر زندگی مادی برخوردار نیستند اما بالاترین مقام الهی را داشته باشند بنابراین خدمات و تلاش های ما باید برای همه انسان ها به صورت یکسان و عادلانه ارائه گردد.

دکتر سیامک واحدی یکی از برنامه های دانشگاه را سرآمد بودن دانشگاه در میان دانشگاههای برتر کشور تا سال 1404 بیان کرد و گفت: پهلوان بودن خوب است اما پهلوان پهلوانان بودن ارزشی بس بالاتر دارد که یکی از برنامه های اصلی ما تبدیل شدن به دانشگاهی سرآمد و نیز کسب بالاترین شاخص ها در میان این دانشگاهها است.

وی حفظ موفقیت ها و پیشرفت ها را از رسیدن به آنها ضروری تر بیان کرد و تاکید کرد: در سال آینده حفظ و بهبود شاخص های مرگ و میر مادران باردار و نیز نوزادان و کودکان زیر پنج سال از مهمترین اولویت های دانشگاه است.

رئیس دانشگاه رسیدن به آمار سزارین زیر سی درصد را از هدف های دیگر دانشگاه در سال جدید دانست و اظهار داشت: تکریم ارباب رجوع، الکترونیکی کردن خدمات، کاهش کسورات، تعمیر و نگهداری صحیح وسایل، تجهیزات و فضاها، ارتقای کیفیت خدمات، توجه به صداهای مردم، قانون مداری، عدم دامن زدن به شایعات، فراهم نمودن جو آرامش و دوستی، پاکدامنی و پاک بینی و رعایت دستورات قرآنی و موازین دینی از جمله برنامه های دیگر دانشگاه در سال 1398 است.

سپس مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) در دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به جنبه هایی از رسالت های انبیاء، گفت: انبیای الهی تکالیف، رسالت ها و وظایف مختلفی در زمنیه اصلاح جامعه بشری داشتند که از آن جمله می توان به خواندن آیات برای مردم اشاره نمود که هدف از اینکار بیداری جامعه است.

حجت الاسلام و المسلمین حسن عارضی، دومین رسالت انبیاء را پاک، مطهر و اصلاح کردن انسانها بیان کرد و گفت: اصلح ساختارها در جهت پر رنگ کردن عدالت های اجتماعی یکی از وظایف شما مسئولین و مدیران است.

وی گفت: تبیین قانون و تشریح آن از رسال های دیگر پیغمبران الهی است که در این زمنیه شماها نیز باید ضمن تیین قوانین برای مردم، آنرا به صورت عملی و رفتاری به آنان آموزش دهید.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) در دانشگاه، آموزش حکمت را چهارمین رسالت انبیاء برشمرد و اظهار داشت: این رسالت به معنی تشخیص اولویت ها و و برنامه ریزی بر اساس آنها است که ما هم باید در زندگی شخصی و شغلیمان به آن توجه نماییم.

در ادامه این جلسه ضمن ارائه دست آوردهای سال 97، برنامه های سال 98 و انتظارات عملکردی توسط معاونین و مدیران دانشگاه، بحث، پرسش، پاسخ و جمع بندی از مطالب پایانی بود.

 
پورتال اخبار