رهبری

بدنه خبر

نجات جان مادر باردار مریوانی با هدایت تیم درمان توسط رئیس دانشگاه در بیمارستان بعثت سنندج پنجشنبه، 23 اسفند 1397

مادر باردار مریوانی به دنبال خونریزی شدید پس از سزارین در بیمارستان بوعلی مریوان، با بالگرد اورژانس هوایی به بیمارستان بعثت سنندج منتقل و سپس با هدایت مستقیم تیم درمانی توسط رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان نجات پیدا کرد.

به گزارش خبرنگار وب دا، مدیر روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی کردستان ضمن اعلام این خبر، گفت: مادر باردار مریوانی که به دنبال سزارین و عوارض اجتناب ناپذیر متعاقب آن و بدلیل خونریزی شدید در وضعیتی کاملا بحرانی و مخاطره آمیز قرار گرفته و نیاز فوری به اقدامات تشخیصی و درمانی فوق تخصصی داشت، با دستور و پیگیری رئیس دانشگاه و معاون درمان با بالگرد اورژانس هوایی به بیمارستان بعثت سنندج منتقل شد.

 
 
 

مهندس شهرام شریفی گفت: با رسیدن بیمار به بیمارستان بعثت، بی درنگ اقدامات درمانی توسط تیم قوی درمانی شامل  متخصصین زنان، بیهوشی و جراحی عمومی از هر تخصص دو نفر، یک نفر متخصص داخلی، فوق تخصص قلب و فوق تخصص جراحی عروق هر کدام یک نفر و دو نفر فوق تخصص خون جهت بهبود وضعیت سلامت وی انجام شد که دکتر سیامک واحدی شخصا هدایت و نظارت بر کار تیم درمانی را بر عهده داشت و طی یک جراحی بسیار سنگین دو و نیم ساعته، بیمار از مرگ حتمی نجات یافت.

وی ضمن بیان اینکه، در حال حاضر این بیمار در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان بعثت بستری و وضعیت کاملا مطلوب و رضایتبخش دارد، افزود: خوشبختانه نوزاد این مادر نیز کاملا سالم بوده و در انتظار آغوش گرم مادرش است.

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه این اتفاق مبارک و مسرت بخش را هدیه نوروزی رئیس دانشگاه به خانواده محترم این مادر و نیز مردم عزیز مریوان بیان کرد و گفت: امیدوارم همه مردم عزیز استان، سال جاری را با شادی و آرامش به پایان رسانیده و سال جدید را با امید، سلامتی و عاقبت به خیری آغاز نمایند.

 
پورتال اخبار