رهبری

بدنه خبر

برگزاری مراسم روز پرستار به مناسبت ولادت حضرت زینب(س) در شهرستان سقز دوشنبه، 4 اسفند 1393

      بیمارستان امام خمینی(ره) شهرستان سقز با همکاری بیمارستان تأمین اجتماعی و سازمان نظام پرستاری سقزو بانه و با حضور مدیر شبکه بهداشت ودرمان، امام جمعه، معاون استاندار کردستان وفرماندار ویژه شهرستان سقز، مدیر درمان تأمین اجتماعی استان کردستان و جمع کثیری از مسئولین ادارات، نهادها وارگان‌های نظامی سطح شهر ستان وجمعی از پرستاران شاغل در بیمارستان‌های امام خمینی(ره) و تأمین اجتماعی در محل سالن فرهنگی هنری شهید بهشتی شهرستان سقز برگزار گردید.

      در این مراسم ابتداء دکتر محمد سرکوت غوثی مدیر شبکه بهداشت ودرمان شهرستان سقز بیان نمودند: در سایه‌ی امنیت و آرامشی که در مملکت برقرار است ما می‌توانیم همچنین مراسم‌های را برگزار نمائیم، مدیر شبکه بهداشت ودرمان گفت: پرستار کسی است که ما اینجا گرد آمده‌ایم تا قدردان گوشه‌ای از تلاش و زحمات دلسوزانه‌شان باشیم، ولی خودشان هم‌اکنون در بخش‌های مختلف بیمارستانی مشغول انجام وظیفه وارائه‌ی خدمات به بیماران هستند. دکتر غوثی اظهار داشتند: پرستار به مثابه‌ی کوه یخی است که در اقیانوسی بیکران فقط نوک آن قابل روئیت است، ایشان اذعان داشتند: بهترین، حساس‌ترین، دقیق‌ترین، وسخت‌ترین کارهای درمانی وجراحی را پرستاران انجام می‌دهند.

    سپس ماموستا عبدالرحمن حسین‌زاده امام جمعه شهرستان سقز گفت: پرستاری شغلی مقدس و پر مسئولیت است، دین مبین اسلام ما را به پیروی از اخلاق حسنه توصیه می نماید. وی یادآور شد: اگر پرستاران عزیز در برخورد با بیماران این اصول اخلاقی را مد نظر داشته باشند از لحاظ روحی وجسمی برای بیماران مفید خواهد بود.

  معاون استاندار کردستان و فرماندار ویژه شهرستان سقز  گفت: طرح تحول نظام سلامت، از اقدامات حائز اهمیت وچشمگیر دولت تدبیر وامید است، که امیدوار کننده است.

علی اکبر ورمقانی بیان نمودند: بی تردید نقش پرستاران در این طرح از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و شایسته است دولت از نظر مادی به خدمات آنان توجه خاص داشته باشد.

  دکتر هوشنگ فولادی مدیر درمان تأمین اجتماعی کردستان با اشاره به این که مداخله در درمان کار طبیب است، اذعان داشتند: پرستاران در دوره نقاهت که دوران بسیار مهمی می‌باشد نقش مؤثری در بهبود  وضعیت بیماری، بیماران دارند.

محمد ظاهر احمد زاده رئیس نظام پرستاری سقز و بانه هم در سخنانی به پاره‌ای از مشکلات پرستاران اشاره و از خدمات پرستاران شهرستانهای سقز وبانه تقدیر نمود.

 در خاتمه از پرستاران شاغل در بیمارستان‌های امام خمینی(ره) و تأمین اجتماعی تقدیر به عمل آمد.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
پورتال اخبار