رهبری

بدنه خبر

بسته بندی تخم مرغ با قابلیت بازیافت سریع شنبه، 1 اسفند 1394

دورانی که ما در آن در حال زندگی هستیم، دوران متفاوتیست .زندگی ماشینی با فرایند تولید انبوه محیط زیست اطراف ما را به خطرهای جدی و جبران ناپذیری دچار کرده است. یکی از این خطرهای جدی که زنگ خطر آن از مدت­ها پیش به صدا در آمده تولید بی­رویه زباله است. زباله ­هایی که هر روز بیشتر از روز قبل روی هم انباشته می­شوند و نه تنها جان انسان­ها، بلکه حیات کره خاکی را نیز به خطر انداخته اند. هر چند عده­ی معدودی از دوست داران محیط زیست به این فکر افتاد هاند که با راه کارهای مختلف و بعضاً خلاقانه گامی را در راستای صیانت از طبیعت و محیط پیرامون زندگی انسان­ها بردارند اما این حرکت­ها بسیار ناچیزتر

از آن است که کمکی به سالم ماندن محیط زیست کند. یکی از مهم­ترین مساله هایی که در چند سال اخیر مورد توجه تولید کنندگان قرار گرفته، نوع بسته بندی کالاهاست. بسته­بندی­هایی که اگر طبیعی باشند و امکان بازیافت پیدا کنند، کمک شایانی به حفظ دنیای پیرامون ما خواهند کرد.

اخیرا یک دانش آموز لهستانی ایده­ی جالبی برای بسته­بندی تخم مرغ ارائه داده است. در این طرح تخم­مرغ­ها در ظرفی که توسط کاه و علوفه طراحی شده نگهداری می شوند. این مواد علاوه بر فراوانی و ارزان قیمت بودن در حفظ کیفیت مواد غذایی نیز کمک زیادی می­کنند. مهم­ترین قابلیت این بسته­بندی کمک به حفظ محیط زیست است. این بسته­بندی بعد از قرارگرفتن در طبیعت به سرعت تجزیه می­شود و به خاک تبدیل می­شود، همچنین می­توان از آن به عنوان علوفه برای حیوانات نیز  استفاده کرد.

این بسته­بندی نیازمند تکنولوژی خاصی نیست، و مواد اولیه آن توسط حرارت به هم چسبیدهاند.

 
پورتال اخبار