رهبری

بدنه خبر

اولین جلسه بین بخشی اجرای برنامه های هفته سلامت 1396 دوشنبه، 21 فروردین 1396
اولین جلسه بین بخشی اجرای برنامه های هفته سلامت با حضور نمایندگان معاونین دانشگاه علوم پزشکی کردستان و نمایندگان ادارات کل و سازمانهای سطح استان کردستان در سالن اجتماعات ستاد دانشگاه برگزار گردید.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان در این نشست ضمن تاکید بر همکاری ادارات و سازمانهای سطح استان با دانشگاه بعنوان نماینده وزارت بهداشت جهت دستیابی به اهداف برنامه های سلامت، گفت: وزارت بهداشت بعنوان متولی امر سلامت به تنهایی مسئول سلامت در جامعه نیست و باید تمامی دستگاه های مرتبط دولتی و غیر دولتی در جهت حفظ و ارتقاء سلامت مردم نقش داشته باشند.  
دکتر هومن قصری افزود: بیشترین مشکلات جسمی بیماران و مراجعین به مراکز درمانی ناشی از افسردگی و مسائل روحی و روانی بوده که با تجویز و مصرف داروهای اعصاب و روان و مشاوره درمانی بهیود می یابند.
 دبیر ستاد برگزاری هفته سلامت دانشگاه علوم پزشکی کردستان نیز در ابتدای این جلسه ضمن اعلام عناوین هفته سلامت، گفت: این برنامه ها در راستای حفظ سلامتی انسان در تمامی ابعاد جسمی، روحی و روانی و با هدف فرهنگسازی و اطلاع رسانی در جهت ارتقای سلامت و تأکید بر اصلاح روشهای زندگی برای تأمین سلامتی مردم و به ویژه با موضوع «شعار سال» و تحول سلامت ، تبیین اهمیت سلامت در برقراری «توسعۀ پایدار» و تبیین شعار «انسان سالم؛ محور توسعۀ پایدار» برگزار می شود.
سید محی الدین سجادی همچنین جلب مشارکت مردم و همکاری عمومی در راستای توجه به نقش سلامت و پیشگیری برای داشتن جامعه ای سالم، حمایت سیاستگذاران و مدیران ارشد در پشتیبانی از برنامه های سلامت، مشارکت و همکاریهای بین بخشی دستگاههای مرتبط و سازمانهای غیر دولتی مردم نهاد در سلامت جامعه، برجسته سازی موفقیت ها و دستاوردهای حوزۀ سلامت و بیان چالشهای موجود و انتظارات، تکریم فعالیتهای دست اندرکاران حوزۀ بهداشت و درمان و تقدیر از فعالان این حوزه، تبیین عوامل موثر بر سلامت جامعه و توجه دادن مردم و دست اندرکاران نظام سلامت به «شعار سال» را بعنوان دیگر اهداف برگزاری این برنامه ها برشمرد.
 
 
 
 
 
وی در ادامه اظهار داشت: امید است در هفته سلامت امسال با شعار جهانی " بیا در مورد افسرگی صحبت کنیم "  و شعار ملی " زندگی سالم با نشاط و امید " با استفاده از پتانسیل و انرژی حوزه های مختلف دانشگاه و همکاری سایر ادارات و سازمان های دولتی و غیر دولتی سطح استان بتوان در جهت ارتقای کیفیت زندگی مردم استان گامی مؤثر برداشت. در پایان پس از اعلام برنامه های پیشنهادی وزارت بهداشت و دانشگاه در هفته سلامت شرکت کنندگان در جلسه به بیان برنامه های پیشنهادی و نظرات خود در راستای هر چه بهتر اجرا نمودن برنامه های این هفته پرداختند.  

 
پورتال اخبار