رهبری

بدنه خبر

اعزام 200 نیروی متخصص بهداشتی و درمانی جدید جایگزین از تهران به مناطق زلزله زده سه‌شنبه، 23 آبان 1396

قائم مقام وزیر بهداشت در تشریح وضعیت خدمات درمانی ارائه شده به آسیب دیدگان زلزله با بیان این‌که تاکنون 6 هزار و 650 بیمار پذیرش و 995 مورد بستری داشته ایم، افزود: در حال حاضر شرایط تقریبا پایدار است و میزان مفقودی و مراجعه مجروح جدید تقریبا به صفر میل می کند.

به گزارش وبدا، دکتر ایرج حریرچی ضمن بیان این مطلب، گفت: علیرغم آسیب دیدن زیرساختها در استان کرمانشاه، شرایط به سمت ثبات می رود.

 

دکتر حریرچی با اشاره به اعزام 200 نفر نیروی جدید از تهران به مناطق زلزله زده، افزود: این نیروها جایگزین نیروهایی که از شب گذشته بی وقفه مشغول خدمت رسانی به بیماران بوده اند، می شوند.

دکتر حریرچی تاکید کرد: ارائه خدمات درمانی توسط تیم درمان و همراهی و تلاش مدیران استانی، شاهکاری بی نظیر و در خور تشکر و قدردانی است.

وی در ادامه در خصوص آسیب وارد شده به بیمارستان سر پل ذهاب در اثر زلزله شب گذشته، گفت: به دلیل آسیب بیمارستان سرپل ذهاب، بیمارستان صحرایی در این منطقه برپا شد و تیم درمانی، مشغول خدمت رسانی به هموطنان آسیب دیده است.

دکتر حریرچی در پایان‌ گفت: خوشبختانه شرایط تقریبا پایدار شده است و از این مرحله به بعد، هموطنان آسیب دیده از این حادثه تلخ، نیازمند حمایت های روانی هستند.

 
پورتال اخبار